RCP va BIRD dasturlarini amalga oshirish doirasida Innovatsiyalar va texnologiyalar transferi milliy byurosi (NOITT) xodimlari uchun treninglar davom ettirildi.
Uchinchi dars mavzuga bag'ishlangan: "Ommaviylikni shakllantirish
biznes gʻoya taqdimoti” Murabbiy xalqaro ekspert: Abilay Aximbekov.
Abilay Aximbekov texnologiyalarni tijoratlashtirish sohasida 10 yildan ortiq tajribaga ega. Qozog‘iston Respublikasida innovatsion ekotizimni rivojlantirish bo‘yicha Jahon bankining ikkita loyihasida ishtirok etgan. Tijoriylashtirish uchun 3 ta grant dasturini ishga tushirishni tashkil qildi
texnologiyalar. Boshlang'ich kompaniyaga 1 million dollardan ortiq mablag' to'pladi. Texnologiya brokeri. Texnologiyalarni tijoratlashtirish bo'yicha professionallar alyansi kengashi a'zosi.

В рамках реализации программ RCP и BIRD продолжено обучение сотрудников Национального офиса инноваций и трансфера технологий (NOITT).
Третий занятие посвящено теме: «Оформление публичного
презентация бизнес-идеи» Тренер — международный эксперт: Абылай Ахымбеков.
Абылай Ахымбеков имеет более чем 10-летний опыт работы в сфере коммерциализации технологий. Участвовал в двух проектах Всемирного банка по развитию инновационной экосистемы в Республике Казахстан. Организовал запуск 3-х грантовых программ для коммерциализации.
технологии. Привлек более $1 млн для стартап-компании. Технологический брокер. Член Совета Альянса профессионалов коммерциализации технологий.