Jahon bankining MUNIS loyihasini amalga oshirish guruhi va Innovatsiyalarni joriy etish va texnologiyalar transferi milliy byurosi Jahon banki ekspertlari ishtirokida RCP va BIRD grant dasturlarida ishtirok etish uchun loyiha arizalarini tayyorlash bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazdi.
Uchrashuv gibrid formatda bo'lib o'tdi. Yig‘ilishda Materialshunoslik instituti olimlari, to‘qimachilik sanoati vakillari ishtirok etdi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan yilning oxirida MUNIS doirasida ilmiy tadqiqotlarni tijoratlashtirishni qo‘llab-quvvatlash va ilmiy tadqiqotlarga investitsiyalarni jalb etishga qaratilgan RCP va BIRD (https://wbgrants.uz/contests) ikkita grant dasturi e’lon qilingan edi.

Команда реализации проекта Всемирного банка MUNIS
Команда реализации проекта MUNIS Всемирного банка и Национальный офис внедрения инноваций и трансфера технологий провели совещание по подготовке проектных заявок на участие в грантовых программах RCP и BIRD с участием экспертов Всемирного банка.
Встреча прошла в гибридном формате. Во встрече приняли участие ученые Института материаловедения, представители текстильной промышленности.
Напоминаем, что в конце прошлого года в рамках МУНИС были объявлены две грантовые программы RCP и BIRD (https://wbgrants.uz/contests), направленные на поддержку коммерциализации научных исследований и привлечение инвестиций в научные исследования.