Jahon bankining MUNIS loyihasini amalga oshirish guruhi va Innovatsiyalarni joriy etish va texnologiyalar transferi milliy byurosi Jahon banki ekspertlari ishtirokida RCP va BIRD grant dasturlarida ishtirok etish uchun loyiha arizalarini tayyorlash bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazdi.
Uchrashuv gibrid formatda bo'lib o'tdi. Yig‘ilishda Materialshunoslik instituti olimlari, to‘qimachilik sanoati vakillari ishtirok etdi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan yilning oxirida MUNIS doirasida ilmiy tadqiqotlarni tijoratlashtirishni qo‘llab-quvvatlash va ilmiy tadqiqotlarga investitsiyalarni jalb etishga qaratilgan RCP va BIRD (https://wbgrants.uz/contests) ikkita grant dasturi e’lon qilingan edi.

The World Bank MUNIS project implementation team and the National Office of Innovation Implementation and Technology Transfer held a meeting on the preparation of project applications for participation in the RCP and BIRD grant programs with the participation of World Bank experts.
The meeting took place in a hybrid format. Scientists of the Institute of Materials Science, representatives of the textile industry took part in the meeting.
We remind you that at the end of last year, two grant programs RCP and BIRD (https://wbgrants.uz/contests) aimed at supporting the commercialization of scientific research and attracting investments in scientific research were announced within the framework of the MUNIS project.