Joriy yilning 20-21 iyun kunlari RCP grant dasturi finalchilari va Xalqaro ekspertlar kengashi (XEK) ishtirokida pitching-sessiyalar o‘tkazildi.
Finalga chiqqan 13 nafar ishtirokchi FVVga o‘z loyihalarini taqdim etdi va savollarga javob berdi. Tadbir davomida ekspertlar taqdim etilgan loyihalarning innovatsionligi, hayotiyligi, tijoratlashtirish darajasi va ehtimoliy ta’sirini baholadi. Har bir ishtirokchi o‘z tashabbuslarini takomillashtirish bo‘yicha qimmatli tavsiya va maslahatlar oldi.
Pitching sessiyalari natijalariga ko'ra, o'z loyihalarini amalga oshirish uchun grant yordamini oladigan g'oliblar aniqlanadi. Tanlov natijalari tez orada e'lon qilinadi.

20-21 июня текущего года проведены питчинг-сессии с участием финалистов грантовой программы RCP и Международного экспертного совета (МЭС).
13 финалистов презентовали свои проекты перед МЭС и ответили на вопросы. В ходе мероприятия эксперты оценивали инновационность, жизнеспособность, уровень коммерциализации и потенциальное влияние представленных проектов. Каждый участник получил ценные рекомендации и советы по улучшению своих инициатив.
По итогам питчинг-сессий будут определены победители, которые получат грантовую поддержку для реализации своих проектов. Результаты отбора будут объявлены в ближайшее время.