MUNIS loyihasi ekspertlari Buxoro agroklasteri vakili bilan uchrashuv o‘tkazdi va unda BIRD dasturida ishtirok etish imkoniyatlari va shartlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
O‘z navbatida “Buxoro Agroklaster” vakili e’lon qilingan tanlovlar doirasida grant mablag‘lariga taqdim etilishi rejalashtirilgan loyihalar haqida so‘zlab berdi. Shunday loyihalardan biri qishloq xo‘jaligi korxonalari uchun suv sarfini hisobga olishning intellektual tizimidir.
Eslatib o‘tamiz, BIRD dasturiga arizalarni qabul qilish 2023-yil 25-dekabrda e’lon qilingan va joriy yilning 20-martida yakunlanadi.

Эксперты проекта MUNIS провели встречу с представителем Бухарского Агрокластера, на которой подробно представили информацию о возможностях и условиях участия в программе BIRD.
В свою очередь представитель Бухарского Агрокластера рассказал о проектах, планируемых к подаче на грантовое финансирование в рамках объявленых конкурсов. Одним из таких проектов является интеллектуальная система учета водопотребления для сельскохозяйственных предприятий.
Напомним, прием заявок по программе BIRD объявлен 25 декабря 2023 года и будет завершен 20 марта текущего года.