MUNIS loyihasi ekspertlari Buxoro agroklasteri vakili bilan uchrashuv o‘tkazdi va unda BIRD dasturida ishtirok etish imkoniyatlari va shartlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
O‘z navbatida “Buxoro Agroklaster” vakili e’lon qilingan tanlovlar doirasida grant mablag‘lariga taqdim etilishi rejalashtirilgan loyihalar haqida so‘zlab berdi. Shunday loyihalardan biri qishloq xo‘jaligi korxonalari uchun suv sarfini hisobga olishning intellektual tizimidir.
Eslatib o‘tamiz, BIRD dasturiga arizalarni qabul qilish 2023-yil 25-dekabrda e’lon qilingan va joriy yilning 20-martida yakunlanadi.

Online meeting with the Bukhara Agrocluster
MUNIS project experts held a meeting with a representative of the Bukhara Agrocluster, at which they provided detailed information about the opportunities and conditions for participation in the BIRD program.
In turn, a representative of the Bukhara Agrocluster spoke about the projects planned to be submitted for grant funding within the framework of announced competitions. One such project is an intelligent water consumption metering system for agricultural enterprises.
Let us remind you that the acceptance of applications for the BIRD program was announced on December 25, 2023 and will be completed on March 20 of this year.