O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi rahbariyati bilan uchrashuv.
Jahon bankining “O‘zbekiston milliy innovatsion tizimini modernizatsiya qilish” (MUNIS) loyihasini amalga oshirish bo‘yicha ekspertlar guruhi O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi rahbariyati bilan uchrashdi.
Mutaxassislar MUNIS loyihasining o‘tgan yil oxirida ishga tushirilgan ikkita asosiy dasturi: Tadqiqotlarni tijoratlashtirish dasturi (RCP) va tadqiqot va ishlanmalarga biznes investitsiyalarini (BIRD) amalga oshirishning borishi haqida ma’lumot berdi. Har ikkala dastur ham ilmiy va biznes hamjamiyatlarini mamlakatda innovatsion tadbirkorlikni rag‘batlantirish bo‘yicha sa’y-harakatlarga faol jalb etishga qaratilgan.
O'z navbatida, Savdo-sanoat palatasi innovatsion loyihalarni amalga oshirish va faol innovatsion faoliyatni amalga oshirishdan manfaatdor korxonalar o'rtasida RCP va BIRD dasturlarini targ'ib qilish bo'yicha tadbirlarni tashkil etish va o'tkazishda har tomonlama yordam ko'rsatadi.

A team of World Bank experts on the implementation of the project “Modernization of the National Innovation System of Uzbekistan” (MUNIS) met with the leadership of the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Uzbekistan.
The experts provided information on the progress of the implementation of two key programs of the MUNIS project: Research Commercialization Program (RCP) and Business Investments in Research & Development (BIRD), which were launched at the end of last year. Both programs are aimed at actively involving the scientific and business communities in efforts to stimulate innovative entrepreneurship in the country.
In turn, the Chamber of Commerce and Industry provides comprehensive support in organizing and conducting events to promote the RCP and BIRD programs among enterprises interested in implementing innovative projects and conducting active innovation activities.