Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan amalga oshirilayotgan MUNIS loyihasining ekspertlar guruhi RCP va BIRD grant dasturlari uchun potentsial da'vogarlar bilan maslahat uchrashuvlarini o'tkazdi.
Uchrashuvlarda sog‘liqni saqlash, energetika va qishloq xo‘jaligi sohalaridagi loyihalar muhokama qilindi. Mutaxassislar tomonidan tanlovlarda ishtirok etish shartlari va arizalarni to‘ldirish bo‘yicha tavsiyalar berildi.
Yig‘ilishlar yakunlari bo‘yicha talabnoma hujjatlarini tayyorlash va topshirish bilan bog‘liq muammolar, ularni hal etish yo‘llari ko‘rib chiqildi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan yilning oxirida MUNIS loyihasi doirasida ilmiy tadqiqotlarni tijoratlashtirishni rivojlantirish va investitsiyalarni jalb etishga qaratilgan RCP va BIRD anor dasturlari (https://wbgrants.uz/contests) ishga tushirilgan edi.

Meeting with potential RCP and BIRD programs applicants
Experts of the MUNIS project, implemented by the Agency for Innovative Development, held consultation meetings with potential applicants for the RCP and BIRD grant programs.
During the meetings, projects in the areas of healthcare, energy, and agriculture were discussed. Experts provided advice on the conditions of participation in programs and filling out applications.
Based on the results of the meetings, problems regarding the preparation and submission of application documents, as well as ways to solve them, were considered.
In December 2023, within the framework of the MUNIS project, the RCP and BIRD grant programs were launched  (https://wbgrants.uz/contests), aimed at developing the commercialization of scientific research and attracting investment in R&D.