Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan amalga oshirilayotgan MUNIS loyihasining ekspertlar guruhi RCP va BIRD grant dasturlari uchun potentsial da'vogarlar bilan maslahat uchrashuvlarini o'tkazdi.
Uchrashuvlarda sog‘liqni saqlash, energetika va qishloq xo‘jaligi sohalaridagi loyihalar muhokama qilindi. Mutaxassislar tomonidan tanlovlarda ishtirok etish shartlari va arizalarni to‘ldirish bo‘yicha tavsiyalar berildi.
Yig‘ilishlar yakunlari bo‘yicha talabnoma hujjatlarini tayyorlash va topshirish bilan bog‘liq muammolar, ularni hal etish yo‘llari ko‘rib chiqildi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan yilning oxirida MUNIS loyihasi doirasida ilmiy tadqiqotlarni tijoratlashtirishni rivojlantirish va investitsiyalarni jalb etishga qaratilgan RCP va BIRD anor dasturlari (https://wbgrants.uz/contests) ishga tushirilgan edi.

Встреча с потенциальными заявителями программ RCP и BIRD
Команда экспертов проекта MUNIS, реализуемого Агентством инновационного развития, провели консультационные встречи с потенциальными заявителями по грантовым программам RCP и BIRD.
В ходе встреч были обсуждены проекты по направлениям здравоохранения, энергетики и сельского хозяйства. Экспертами были предоставлены консультации по условиям участия в конкурсах и заполнения заявок.
По итогам встреч, рассмотрены проблемы касательно оформления и подачи заявочных документов, а также пути их решения.
Напомним, в конце прошлого года в рамках проекта MUNIS были запущены гранатовые программы RCP и BIRD (https://wbgrants.uz/contests), направленные на развитие коммерциализации научных исследований и привлечения инвестиций в НИОКР.