Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan amalga oshirilayotgan MUNIS loyihasi mutaxassislari BMB HOLDING kompaniyasining tadbirkorlikni rivojlantirish bo‘limi rahbari va mas’ul xodimlari bilan uchrashib, BIRD dasturini amalga oshirishda hamkorlik qilish imkoniyatlarini muhokama qildi. Mutaxassislar tomonidan mazkur dasturlarni amalga oshirish mexanizmi, maqsad va vazifalari, ularda ishtirok etish shartlari haqida ma’lumotlar berildi. BMB HOLDING kompaniyasi o‘z navbatida dasturda o‘zining ilmiy izlanishlari va yangi ishlanmalari bilan ishtirok etish istagini bildirdi.
Xolding faoliyati qishloq xoʻjaligi (oziq-ovqat mahsulotlari, meva-sabzavot va dorivor oʻsimliklar klasterlarini yaratish), turizm (mehmonxonalar va restoranlar tarmogʻi), transport va logistika obʼyektlarini qurish, ijtimoiy infratuzilmani rivojlantirish, qurilish faoliyati, sportni rivojlantirish bilan bogʻliq. mamlakatimizda.
Shuningdek, bugungi kunda kompaniya tarkibiga 30 ta korxona kiradi, ulardan 5 tasi qo'shma korxonalar, qolganlari esa sho'ba korxonalardir.

Эксперты проекта MUNIS, реализуемого Агентством инновационного развития, встретились с руководителем и ответственными сотрудниками отдела развития бизнеса компании «BMB HOLDING» и обсудили возможности сотрудничества в реализации программы BIRD. Эксперты предоставили информацию о механизме реализации, целях и задачах этих программ, а также условиях участия в них. Компания «BMB HOLDING», в свою очередь, выразила заинтересованность в участии в программе со своими исследованиями и новыми разработками.
Деятельность холдинга связана с сельским хозяйством (создание кластеров продуктов питания, фруктов и овощей и лекарственных растений), туризмом (сеть отелей и ресторанов), строительством транспортно-логистических объектов, развитием социальной инфраструктуры, строительной деятельностью, развитием спорт в нашей стране.
Также сегодня в состав компании входят 30 предприятий, 5 из которых являются совместными, а остальные – дочерними предприятиями.