Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan amalga oshirilayotgan MUNIS loyihasi mutaxassislari BMB HOLDING kompaniyasining tadbirkorlikni rivojlantirish bo‘limi rahbari va mas’ul xodimlari bilan uchrashib, BIRD dasturini amalga oshirishda hamkorlik qilish imkoniyatlarini muhokama qildi. Mutaxassislar tomonidan mazkur dasturlarni amalga oshirish mexanizmi, maqsad va vazifalari, ularda ishtirok etish shartlari haqida ma’lumotlar berildi. BMB HOLDING kompaniyasi o‘z navbatida dasturda o‘zining ilmiy izlanishlari va yangi ishlanmalari bilan ishtirok etish istagini bildirdi.
Xolding faoliyati qishloq xoʻjaligi (oziq-ovqat mahsulotlari, meva-sabzavot va dorivor oʻsimliklar klasterlarini yaratish), turizm (mehmonxonalar va restoranlar tarmogʻi), transport va logistika obʼyektlarini qurish, ijtimoiy infratuzilmani rivojlantirish, qurilish faoliyati, sportni rivojlantirish bilan bogʻliq. mamlakatimizda.
Shuningdek, bugungi kunda kompaniya tarkibiga 30 ta korxona kiradi, ulardan 5 tasi qo'shma korxonalar, qolganlari esa sho'ba korxonalardir.

Meeting with BMB HOLDING company
Experts of the MUNIS project, implemented by the Agency for Innovative Development, met with the head and responsible employees of the business development department of the BMB HOLDING company and discussed the possibilities of cooperation in the implementation of the BIRD program. Experts provided information about the implementation mechanism, goals and objectives of these programs, as well as the conditions for participation in them. The BMB HOLDING company, in turn, expressed interest in participating in the program with its research and new developments.
The holding's activities are related to agriculture (creation of clusters of food products, fruits and vegetables and medicinal plants), tourism (chain of hotels and restaurants), construction of transport and logistics facilities, development of social infrastructure, construction activities, and development of sports in our country.
Also today the company includes 30 enterprises, 5 of which are joint ventures, and the rest are subsidiaries.